به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


چگونه "تب و لرز" را سریع درمان کنیم؟

 تب دراثر ابتلا به بيماري هاي مختلفي رخ مي دهد از جمله سرما خوردگي و آنفلوآنزا و مي تواند باعث بروز حالاتي چون تعريق بالا، سرگيجه، تهوع، بي حالي، از دست دادن آب بدن و در موارد حاد کما و بيهوشي شود.
براي درمان تب ابتدا بايد علت آن شناسايي و به پزشک متخصص مراجعه شود اما پس از تشخيص مي توان از راهکارهاي خانگي براي بهبود زودتر بيماري استفاده کرد:
مصرف مايعات و آب فراوان مي تواند باعث کاهش تب و بهبود سريع بيماري در افراد شود و به تنظيم الکتروليت بدن کمک کند. 
پوشيدن لباس هاي راحتي و خنک نيز مي تواند به کاهش دماي بدن در فرد بيمار کمک کند. کارشناسان لباس هاي از جنس پنبه ، کتان و ابريشم را در اين زمان توصيه مي کنند.
مناسب بودن دماي اتاق و خنک بودن اتاق بيمار هم مي تواند باعث کاهش احساس گرگرفتگي و تعريق بدن بيمار شود.
استفاده از پاشويه و يا قرار دادن يک حوله نمدار روي پيشاني فرد به شرط عدم ابتلاي بيمار به سينوزيت مي تواند باعث سرعت در کاهش تب شود، استحمام با آب گرم به مدت 5 الي 10 دقيقه هم مي تواند باعث باز شدن عروق خوني و کاهش تب در بيمار شود.
استفاده از دوزهاي مشخص تب بر و داروهاي مسکن تحت نظر پزشک نيز در درمان مشکل موثراست، خواب کافي و استراحت و بلند نشدن از تخت خواب هم مي تواند باعث سلامت فرد شود.منبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است